Aranżujemy pokój dla malucha – porady

Poszukujesz pomysłu na aranżację pokoju dziecinnego pokoju? Sprawdź nasze porady.
Pokój dziecka to szczególna przestrzeń. Każdy rodziciel pragnie, by był piękny, kolorowy, a równocześnie zupełnie bezpieczny.

Rozmiar

Autor: Antado
Źródło: Antado
Ważne będzie także, aby dzieciątko czuło się w nim znakomicie. Aranżując go, powinniśmy jednak pamiętać o umiarze. Mnogie zabawki, książki a także maskotki przynależące do naszej latorośli wprowadzą do pokoju malucha bezmiar barw, stąd wystrój winien troszkę uładzić tę powierzchnię. W przeciwnym przypadku w pomieszczeniu panował będzie nieład aranżacyjny, jaki wpłynie niekorzystnie na jego wygląd oraz może również być męczący dla naszego malucha.

Pragniesz przeczytać inne podobne pomocne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj dekorian home stara cegła na ścianę, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Również tutaj powinniśmy się pokierować uniwersalną wytyczną, by wprowadzać do pomieszczenia nie więcej niż dwa kolory.

Kolekcja akcesoriów kuchennych Summer time

Autor: Duka
Źródło: Duka
Najłatwiejszą metodą na odmianę pokoju dziecinnego jest pomalowanie ścian w interesujący dla niego sposób. Panuje tu swoboda, jednakże powinniśmy pamiętać, aby barwy nie były nadto nasycone, do dziecinnych pokojów poleca się raczej pastele. Wybierając odcień, należy także brać pod uwagę sposób, w który dana barwa oddziałuje na psychikę człowieka. Wiemy przykładowo, iż kolor pomarańczowy ma na nas korzystny wpływ, aktywizuje do aktywności oraz poprawia nam samopoczucie, choć w nadmiarze bywa być uciążliwy. Jednak najistotniejsza przy wyborze farb jest ich jakość.

Te do pomieszczenia dziecka muszą być całkowicie bezpieczne oraz ekologiczne – mieć neutralną woń a także nie zawierać trujących związków lotnych, jakie uwalniają się po pomalowaniu ścian. W pomieszczeniu potomka możemy także dać upust swojej inwencje, gdy idzie o wykorzystanie dodatkowych efektów bądź malowideł na ścianach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*