Co do łazienki, jakie meble zakupić? To nie takie nieskomplikowane zadanie, więc korzystniej sprawdź nasze rady

Meble do łazienki są trochę specyficzne, gdyż narażone na większą ilość wilgoci muszą być bardziej wytrzymałe. Wiele osób tego nie pamięta wybierając meble zupełnie niedopasowane do tego pomieszczenia. Z innej strony nie zawsze jest odpowiednia ilość czasu, ażeby zastanawiać się nad tą kwestią, tak więc bardzo łatwo popełnić błąd i narazić się na niepotrzebne koszty. Które więc wybierać meble łazienkowe i na co zwracać uwagę?

Cermag

Autor: http://www.cermag.com.pl/
Źródło: http://www.cermag.com.pl/
Wybór mebli do łazienki to tak naprawdę ergonomia i jakość mebli. Styl jest oczywiście ważny, ale nie najistotniejszy. Na początku powinniśmy odpowiednio wymierzyć łazienkę. Musimy mieć na uwadze, iż najbardziej istotne, by wygodnie z niej się korzystało, dlatego musimy zostawić przed umywalką oraz wc około siedemdziesięciu centymetrów przestrzeni, natomiast po bokach dwadzieścia-trzydzieści cm. To samo trzeba zrobić w przypadku wanny lub kabiny prysznicowej. Bardzo istotne, by szafki nie przeszkadzały w codziennej toalecie, ponieważ może Cię to narazić na uraz. Nie wieszaj więc szafek na wysokości głowy, w okolicach muszli klozetowej czy wanny.

Właściwie zmierz każdą z wnęk, tam gdzie chcesz umieścić meble. Z pewnością znajdziesz najbardziej korzystną dla swoich potrzeb wysokość umywalki czy wiszących szafek. Szafkę pod umywalkę najlepiej zakupić z umywalką. Jednocześnie jeśli nie planujesz wymiany obecnych mebli fabryka mebli warszawa do łazienki, konieczna będzie precyzyjność lub nawet porada specjalisty. Możesz też taką uzyskać w sklepie, gdzie się zaopatrujesz. Najlepiej porównać każdy wymiar jednego, jak i kolejnego sprzętu, spytaj również o możliwość zmiany towaru. Właściwe meble do łazienki to tego typu, które są zrobione z materiałów wytrzymałych na wilgoć. To raczej oczywiste, jeśli pomyślimy, jak wielka wilgoć przeważnie panuje w łazience. Dobrze gdyby takie meble były pomalowane również lakierem poliuretanowym, to z pewnością zwiększy ich jakość i trwałość.

Łazienka, meble łazienkowe

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl

Bardzo dobrze, jak taki lakier pokrywa całą powierzchnię konkretnego mebla, nie tylko front. Tylna ścianka powinna być trochę cofnięta, ażeby nie stykać się ze ścianą łazienkową. To z tego powodu, że skrapla się po niej para wodna. Zaś, co również istotne, okucia i uchwyty powinny być zabezpieczone przed rdzą. Jak odnaleźć takie meble łazienkowe? Najkorzystniej wpisując w wyszukiwarkę internetową wyrażenie typu meble łazienkowe Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*