Co to jest decoupage i w którym miejscu można nabyć niezbędne rzeczy?

Decoupage jest doskonałą metodą na ozdabianie przy pomocy papieru każdej płaszczyzny. To metoda opierająca się na wtapianiu różnorodnych motywów w powierzchnię papieru tak, aby człowiek nie był w stanie go wyczuć.
Efekt finalny powinien prezentować się jak namalowany motyw.

Warszawa

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób uważa, że nie jest to za trudne, przy czym prowadząc warsztaty z różnymi osobami, które chcą się wyuczyć tej sztuki, można by dojść do stwierdzenia, że nie mogą nadziwić się oni rezultatów końcowych. Istotny jest także fakt, że technika Decoupage jest niezwykle tania. Jeśli namyślasz się, co jest potrzebne, żeby zacząć swoją przygodę, to warto pójść do sklepu oraz nabyć różne rzeczy. Jedną z nich jest klej do decoupage, którego konsystencja jest niezwykle luźna, przez co taki klej bardzo łatwo można rozprowadzać na cienkich serwetkach. Daje też natychmiastową przyczepność fragmentów papieru do podłoża.
Istnieją kleje 2w1, 3w1, baza i klej. Jeżeli interesuje Cię decoupage sklep posiadający w ofercie wszystko to, co jest potrzebne, mieści się w każdym większym miasteczku. Odnajdziesz tam także tzw. zmienniki. Używa się je jako zamienniki dla popularnych klejów. Co poniektóre osoby stosują także roztrzepanego jajka. Klej do decoupage można by nabyć w każdym sklepie dla plastyków za około 6 złotych za 50 ml. Można by w tamtym miejscu nabyć również pędzelek do decoupage, który powinien być wyprodukowany z naturalnego i miękkiego włosia. Powinien być też dość gruby oraz nie może pozostawiać śladów.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić papier do dekorowania, to w tego typu sytuacji można kupić go w jakimkolwiek sklepie spożywczym. Są one także sprzedawane na sztuki w sklepach plastycznych oraz nawet w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*