Co trzeba wiedzieć w czasie dobierania projektu domu oraz co musi on posiadać?

Każdy, kto planuje wybudowanie domu wie, że jednym z najważniejszych etapów jest wybór odpowiedniego projektu domu. To od niego zależy jego wygląd i to, jakiego rodzaju będą wykorzystane najbardziej istotne suroWCe, zatem jak dużo będzie kosztować budowa.
Niezłym rozwiązaniem jest zapoznać się z ofertą biur projektowych oraz wstępny dobór rodzaju domu.

To, czy ma mieć wbudowany garaż czy liczbę kondygnacji albo podpiwniczenie, ma duży wpływ na cenę zarówno konkretnego projektu, jak i na koszt jego budowy. To od niego zależy decyzja dotyczącą wydania pozwolenia na budowę. Wszystkie projekty posiadają podstawowe informacje o obiekcie, zatem jego powierzchnię całkowitą oraz metraż poszczególnych pomieszczeń. Można skorzystać z przygotowanego już projektu lub zamówić jego wykonanie na własne zlecenie. W taki sposób można lepiej dostosować budynek do posiadanej nieruchomości. Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór gotowego już projektu, trzeba zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju zmiany mogą zostać ponadto zrobione przez biuro tablice magnetyczne architektoniczne. Dużo z nich proponuje również realizację projektu w tzw. „lustrzanym odbiciu”.
wok

Autor: Silit
Źródło: Silit
Każdy projekt domu musi zawierać projekt architektoniczny (m.in. rzut kondygnacji, opis technologiczny, rzut więźby czy też przekroje) oraz schemat budowlany (obliczenia statystyczne, zestawienie stali, rysunki wykonawcze detali konstrukcyjnych). Poza tym projekt domu powinien również zawierać projekt wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych (m.in.

rysunki techniczne) czy instalacji gazowej i schemat instalacji elektrycznej i odgromowej (m.in. schemat ideowy instalacji). Poza tym konieczne są materiały pomocnicze (np. zestawienie materiałów budowlanych czy też rysunki elementów instalacji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*