Czym różnią się sztuki walki od sportów walki i co jest dziś najbardziej popularne?

Sztuki walki są sposobami rywalizacji wręcz lub rywalizacji przy wykorzystaniu broni białej. Celem takich walk jest polepszenie formy fizycznej, ale również rozwój osobowościowo-duchowy. Ci, którzy ćwiczą sztuki walki uczą się jak zadawać ciosy, aby we właściwszy sposób kontrolować własny umysł i swoje ciało.
Określenie sztuka walki odnosi się do różnych wariantów walki wręcz lub walki przy użyciu broni białej.

szyba

Autor: MS
Źródło: MS
Są to przykładowo kije, szable lub szpady. W świadomości potocznej, jest to jednolita grupa dyscyplin, w których akcent kładziony jest na naukę wyprowadzania ciosów, żeby pokonać przeciwnika. W sztukach walki jednak naprawdę chodzi o posługiwanie się siłą w przemyślany sposób to znaczy tak, aby nie był agresywny ani zaczepny. Siła fizyczna ma prowadzić do rozwoju duchowego człowieka, a nie do walki oraz zdobywania podziwu społeczeństwa. Najbardziej popularnymi rodzajami sztuk walki to te, które wywodzą się z krajów Dalekiego Wschodu zatem z Japonii, Korei, Chin oraz Tajlandii. Są one gruntownie powiązane z filozofią buddyjską, która rozprzestrzeniona jest w tamtej części świata.

Ciekawe dane na omawiany temat poczytaj również (http://www.happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/) tutaj. Jest tam dużo interesujących informacji, które okażą się bardzo wciągające.

Domeną tych sztuk nie jest agresja i rywalizacja, ale spokój oraz umiejętność panowania nad swoimi odruchami. Sztuki te ponadto przekazują wartości uniwersalne przykładowo szacunek dla rywala i umiejętność utrzymywania nerwów w ryzach.

sprzęty

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Te właściwości różnią sztuki walki od sportów walki. Sporty walki są to dyscypliny, których kluczowym celem jest jak efektywnie pokonać przeciwnika. Kung-fu jest to chińska sztuka walki, która uzyskała na zachodzie bardzo dużą popularność. Podstawowe style dla Kung-fu są wzorowane na ruchach zwierząt: węża, żurawia oraz tygrysa. W naszym kraju najpopularniejszą odmianą Kung-fu jest Wing Tsun, które utworzone zostało przez kobietę. Kobieta ta opracowała rodzaj walki z bardziej silnym oraz większym przeciwnikiem.

Odmiana Wing Tsun polega na tym, aby unikać konfrontacji siłowej i aby wykorzystywać siłę przeciwnika przeciwko niemu samemu. Do tego celu trzeba znać wrażliwe punkty przeciwnika na przykład oczy, gardło albo przyczepy mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*