Do jakiego celu pierwotnie były wykorzystywane kinkiety?

Polskie określenie nie zdradza niczym rodowodu takiej postaci oświetlenia, statystycznie umieszczonej na równych powierzchniach płaskich ścian.
Pochodzi ona od nazwiska pochodzącego z Francji farmaceuty Antoine Quinqueta, który wpadł na sposób ulepszenia reflektorów w latarniach morskich.

Śmiejące się dziecko

Autor: Brian Fagan
Źródło: http://www.flickr.com

kinkiety

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Kinkiety oświetlały będące w Paryżu sceny teatralne, domy prywatne albo restauracje. Źródło światła otoczonego miękkim abażurem tworzy niezwykle przytulny klimat oraz charakterystyczną wieczorną dramaturgię. Kolory oraz postać tkaniny abażuru ponadto zdobi Wnętrza, tapetę lub kamień, na którym są zawieszone. Aktualnie hermetyczne, odporne na wilgoć kinkiety oświetlają również elewacje różnych domów, budując nocny pejzaż miasta efektowną, ciekawą grę świateł oraz ciemności.
Na rynku dostępne jest dużo rodzajów takiego niezwykle ciekawego i przydatnego towaru. W pomieszczeniach prywatnych i komercyjnych kinkiety wieszamy najczęściej w holach, w przedpokojach i drogach komunikacyjnych, w których takt źródeł światła definiuje trasy przechodzenia. Doskonale będą się sprawdzać również w dużych pomieszczeniach przeciętnych, miejscowo rozświetlając wyznaczone części wystroju domu, dla przykładu obrazy.

Jeżeli chcesz zyskać dodatkowe informacje na omawiany wątek, to przejrzyj witrynę (https://piotrowski24.pl/oferta/projektowanie-maszyn-cad/), która takiego typu dane ma. Na pewno będą ciekawe.

Kinkiety obrazowe są wydzieloną kategorią takiego towaru, w którym źródło światła jest skierowane w dół.

Lampy w poziomej wykonanej z metalu osłonie na ruchomym ramieniu często z tzw. ściemniaczem, który pozwala wyregulować siłę światła, to bardzo popularny sposób na ekspozycję obrazów w domach. Kinkiety na ruszającym się ramieniu, który pozwala na wyregulowanie kąta padania oświetlenia, są znakomitą lampką do czytania w sypialniach albo w pokoju dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*