Do niedawna jeszcze możliwość wyposażenia wnętrza domu była mocno zawężona

Jeszcze niedawno możliwość wyposażenia swojego wnętrza była mocno ograniczona dostępnością wzorów i kolorów tapet czy farb. Jednak rozwój technik fotograficznych spowodował, że ogromnie uległo to zmianie, i tak naprawdę można obecnie na ścianie nakleić dowolne zdjęcie czy rysunek, a takie możliwości dają fototapety.

Fototapeta na wymiar

Autor: www.przyklejkopety.com.pl
Źródło: www.przyklejkopety.com.pl
Robi się je na bazie tradycyjnych tapet, jakie można bez przerwy kupić w marketach budowlanych, jednak zasadniczą różnicą jest to, że na fototapecie wydrukować można każdy motyw. Czy będzie to scena z wakacji, czy fotografia ukochanego zwierzaka, nie powinno być praktycznie żadnych ograniczeń.

Jeżeli prezentowana kwestia Cię żywo intryguje, to bez grymaszenia kliknij tu – to bardzo ważna witryna (http://francke-art.pl/blog/jakie-meble-do-sypialni-w-stylu-loft-n28), która również Cię zaciekawi.

Wystarczy dostarczyć zdjęcie w postaci cyfrowej, podać rozmiary i za kilka dni można przyklejać gotową tapetę.

Rzecz jasna należy zwrócić uwagę na jakość zdjęcia, najlepiej jak by wykonane było z odpowiednią rozdzielczością, ale zdecydowana większość obecnych cyfrówek doskonale daje sobie z tym radę. Jeśli ujęcie będzie słabszej jakości, to też nie ma problemu, w dobrych firmach pracownicy raczej powinni sobie poradzić z jego właściwym przygotowaniem. Rzecz jasna jeśli ktoś nie ma swojego zdjęcia, to będzie mógł skorzystać z gotowych, robionych przez profesjonalnych fotografów, których katalog powinna posiadać każda szanująca się firma.

Kolejnym plusem tego najnowszego wynalazku jest to, że większość firm przygotowuje fototapety na wymiar jak twoje-fototapety.pl, dokładnie takie jakie będzie potrzebował zamawiający. Zdjęcie jest wówczas dokładnie retuszowane i drukowane na paskach tapety, które później przesyła się klientowi. W jego gestii leży wtedy naklejenie otrzymanej fototapety na powierzchni ściany, lecz choć trochę zorientowana w pracach domowych na pewno da sobie z tym radę. Wraz z tapetą otrzymuje się szczegółową receptę, jak przygotować ścianę, który klej zastosować i wreszcie w jaki sposób nakleić gotową tapetę. Nie jest to trudne, a może dać niesamowite efekty, o czym ma okazję się przekonać coraz więcej chętnych. Rzecz jasna możliwości cyfrowego druku na tapetach się nie skończyły, tak naprawdę na wszystkim obecnie wydrukować można jakąś fotografię, czy będą to kubki, koszulki czy też naklejki dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*