Doradzamy, w jaki sposób urządzić pokój dzienny od A do Z

Aranżacja salonu to niemałe wyzwanie, ponieważ salon jest wizytówką naszego domu. Co decyduje o atrakcyjności i wygodzie tego wnętrza?
Aranżacja tego pomieszczenia musi być funkcjonalna, interesująca oraz dostosowana do naszych wymogów.

kosmetyki

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie inaczej umeblujemy ogromny salon w budynku jednorodzinnym, zaś inaczej niewielki salon w bloku. Jednakże są pewne fragmenty podstawowe, jakie decydują o tym, iż aranżacja pokoju dziennego będzie należyta z punktu spostrzegania architekta mieszkań, wygodna i atrakcyjna. Pamiętaj, że salon spełnia kilka istotnych ról: w nim się odpoczywa, czyta, przyjmuje gości, czasem także drzemie.

Zajmują Cię różnego typu specjalistyczne wątki? Zatem kliknij tu (http://www.nota-bene.com.pl/) i czytaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

A więc aranżacja pokoju dziennego musi być tak zaprojektowana, ażeby pomieszczenie realizowało wszystkie owe role.

Miejmy na względzie, iż aranżacja salonu zależeć będzie już od pierwszej postanowień, takich jak przykładowo dobór materiałów wykończeniowych (posadzka, okna itp.). Najczęściej zanim zaczniemy myśleć o meblach, tkaninach czy też malowaniu ścian, w salonie pojawiają się sztywne elementy wykończenia, tj.: parapety, kaloryfery, drewniany sufit, posadzka, schody. Ich materiały oraz odcienie będą mieć duże znaczenie w aranżacji salonu. Z tej przyczyny przed zabraniem się do aranżowania salonu dobrze mieć już w głowie gotową wizję Kolorystyki pokoju. Urządzanie będzie prostsze, jeżeli wybierzemy odcienie, poruszając się tylko w jednej z tonacji, przykładowo w gamie bieli.

W czasie aranżacji salonu istotnym punktem jest też dobór oświetlenia. Doskonale sprawdzą się lampy Ramko. Nie zapomnij o lampie podłogowej oraz mniejszych stołowych. Postawisz je przy stoliku kawowym lub kredensie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*