Jak dobrać stosowne lampy do mieszkania?

Na co dzień zwykle nie kierujemy wielkiej uwagi na rodzaj żyrandoli. Dopiero jeśli coś nie zadziała lub też kiedy mamy w planie odnowienie pomieszczeń zastanawiamy się czy nie warto by było zamienić stare lampy sufitowe na nowsze, bardziej gustowne, zbliżone stylem do zmienionych sprzętów lub nienowiutkich tapet.

lampy dla dzieci

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.
Warto nad nowym sprawunkiem porządnie się zastanowić, albowiem wybór jest gigantyczny. Dostępne obecnie w sprzedaży lampy sufitowe z pewnością zaspokoją każdego, nawet w największym stopniu wybrednego konsumenta (zobacz w APD market). Jeśli przykładowo marzymy aby nasze mieszkanie przywodziło na myśl komnatę magnata, w specjalistycznych sklepach z oświetleniem na pewno odnajdziemy stosowne lampy sufitowe przywodzące na myśl żyrandole w Zamku Królewskim idealnie pasujące do naszych sprzętów, (przykładowo replik z osiemnastego wieku). Nasze nowe oświetlenie winno nie tylko pięknie wyglądać, winno być także praktyczne. Podczas wyboru należy odnaleźć „złoty środek” pomiędzy zaletami technicznymi a walorami estetycznymi. Lampy powinny w równomierny sposób oświetlać całe pomieszczenie. Nic nam po nawet najpiękniejszym żyrandolu, jeżeli będzie on świecić w sposób punktowy lub „pochłaniać” sporo światła. Kolejnym ważnym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę jest tworzywo z jakiego stworzona jest nasza lampa. W sklepach osiągalne są lampy sufitowe bądź lampy dla dzieci z papierowe, metalowe bądź plastikowe. Te stworzone z papieru zazwyczaj są bajecznie barwne, o fantazyjnych kształtach, lecz niestety są one niezwykle delikatne.

lampy sufitowe

Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com
Starczy w czasie zamontowywania bądź czyszczenia mała nieuwaga, i efektowna początkowo lampa w formie latawca łatwo może ulec zmarnieniu czy uszkodzeniu. Proponuję zatem wybierać trwalsze materiały, które będą równocześnie prostsze w konserwacji.
Podczas gdy nabywamy lampy dla dzieci (duży wybór w APD market), warto (oprócz strony estetycznej) zwrócić uwagę na takie szczegóły jak typ żarówki. Ma to duże znaczenie wtedy kiedy nasza pociecha lęka się ciemności, i podejrzewamy że całe noce będziemy mieli zapalone światło. Warto wtedy brać pod uwagę nabycie lampy dla dzieci z żarówką ledową, która będzie pobierać znacznie mniej prądu.

Otwórz ten link meble dębowe! Tam zobaczysz pożyteczne fakty na to zagadnienie, opisane w artykule.

Zadbamy w tenże sposób i o komfort naszej pociechy i o wysokość rachunków za energie elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*