Jak przygotować się do spotkania w galerii jeśli jesteśmy zaczynającym karierę artystą?

Młody artysta, który rozpoczyna działalność na rynku sztuki, przeważnie ma pojęcia gdzie pójść. Zdaje sobie sprawę, że powinien on znaleźć się w renomowanej galerii sztuki. Może także wysłać swoje portfolio i oczekiwać na odpowiedź od wymarzonej instytucji.

Do tego jaka galeria będzie przez artystę wybrana, musi on się prawidłowo przygotować. Niedopuszczalne jest chodzenie od galerii do galerii i próbowanie sprzedaży w tamtym miejscu swego dzieła.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu (http://schmith24.pl/oswietlenie-pl/)? To oczywiście zbliżona tematyka, zatem na pewno te artykuły też są warte sprawdzenia.

Galeria, do jakiej artysta kieruje swoje pierwsze posunięcia powinna być wybrana z wielu oraz powinna być konkretna. Po zapoznaniu się ze specyfiką działalności galerii, najlepiej jest umówić się na spotkanie z pracownikiem galerii i pokazać mu swoje prace osobiście. Takie spotkanie ma za cel przede wszystkim wykazać się samoświadomością i wytłumaczenie dlaczego akurat na tej właśnie galerii zależy artyście. Najpierw twórca powinien umówić się z przedstawicielem galerii drogą mailową i spytać czy będzie mógł z galerią współpracować. Powinien wykonać to w sposób profesjonalny. Trzeba tu podkreślić, że taki email nie może składać się z dwóch zdań i posiadać tylko załączone portfolio.

światło

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Dobrze także będzie się spotkać i porozmawiać osobiście. Jeśli na początku chcielibyśmy pozostać anonimowi, to możemy przyjść do galerii incognito w godzinach pracy galerii i przyjrzeć się proponowanym realizacjom. Podczas wizyty w galerii można porozmawiać ze sprzedawcą i zbadać jego kompetencje. Jeśli jednak chcemy grać w otwarte karty oraz jesteśmy przygotowani na oficjalną kooperację, wtedy możemy umówić się na pierwsze spotkanie. Należałoby również zjawić się kilka razy na wydarzeniach organizowanych przez galerię.

Ze strategicznego punktu widzenia, warto przed oficjalnym spotkaniem uzbierać wiele informacji na temat funkcjonowania galerii. Trzeba zrobić to po to, żeby posiadać świadomość czego się możemy po tego typu galerii spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*