Jakie gatunki drewna są zazwyczaj stosowane do budowy schodów?

Schody są poniekąd wizytówką mieszkania. Jeżeli są drewniane, dodają domowi elegancji i swoistego charakteru. Hipotetycznie mogą być wykonane z dowolnego gatunku drewna, ale powinno unikać się używania niezwykle miękkiego drewna z sosny i wrażliwego na zawilgocenie z buku.
Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem byłyby twardsze rodzaje drewna, np.

dąb, jesion lub nawet drewno pochodzące z egzotycznych gatunków drzewa. Poza tym kiedy specjaliści montują schody drewniane, w każdym przypadku zabezpieczają je m.in. lakierem, który podwyższa wytrzymałość na starcie. Dobierając dany rodzaj drewna nie ma potrzeby szukać takiego, który pod względem kolorystyki pasuje do drewnianej podłogi. Lepszym rozwiązaniem jest, aby kolor drewna wykorzystanego przy budowie schodów do pewnego stopnia kontrastowało z kolorem podłogi. Kolejną mocną stroną wynikającą z zastosowania takiego typu schodów jest to, że są one proste w montowaniu oraz są do nabycia w całej palecie wykończeń. Wyglądają doskonale również z elementami metalowymi, jak i elementami ze szkła. Oczywiście takie schody, jeżeli tylko są zainstalowane w miejscu, w jakich jest duże natężenie ruchu, powinny być tym bardziej poddawane zabiegom pielęgnacyjnym.
inspiracja

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Wybór odpowiedniego gatunku drewna ma olbrzymią rolę, gdyż jest to element, który powinien posłużyć długi czas. Warto więc zapłacić trochę więcej za lepszy gatunek drewna, niż potem żałować zbyt pochopnie podjętej decyzji. Dobre drewniane schody muszą być w jak najwyższym stopniu odporne na porysowanie.

Pewnego rodzaju korzyścią może być to, że takie schody schody kamienne wrocław układa się na późniejszym etapie konstrukcji domu, więc mamy nieco więcej czasu na znalezienie najlepszeg dla nas rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*