Jakie interesujące miejsca możemy zobaczyć w Chicago oraz czego warto w tamtym miejscu spróbować?

Jest miastem w Stanach Zjednoczonych, jakie położone jest nad jez. Michigan w stanie Illinois. Jest trzecim co do wielkości miastem w USA zaraz po Nowym Jorku i Los Angeles. Jest to główne centrum biznesowe, kulturalne i naukowe Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych.
Przebywając w Chicago należy skosztować tamtejszych potraw.

Fototapeten Grass

Autor: Fixar
Źródło: http://fixar.de
fotel obrotowy

Autor: Dziedzic
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/vegas_firmy_dziedzic.jpg
Charakterystycznymi posiłkami amerykańskiej kuchni są Deep Dish Pizza oraz hot-dogi Chicago style. W przeszłości Chicago pełniło niezwykle ważną funkcję w okresie prohibicji. Wynikało to częściowo z dogodnego położenia geograficznego.

Chcesz przejrzeć więcej na ten sam temat? Żaden kłopot. Trzeba tylko wejść na poniższe łącze do strony (https://www.multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/zbiorniki-higieniczne-kws-r2/) i przelogujemy Cię na nową witrynę.

Również dobry wpływ na to miały dobre połączenia kolejowe z resztą USA. Do pewnego stopnia było to zasługą sceny gangsterskiej prężnie się rozwijającej. Na wierzchołek takiej sceny wzbił się Al Capone. Dzisiaj w Chicago moglibyśmy znaleźć niezwykle wiele miejsc, które zapamiętały czasy gangsterów i nielegalnego handlu napojami alkoholowymi. Brzegowa linia jez. Michigan umożliwia korzystanie z wodnych sportów oraz plażowych. Znane w Chicago są siatkówka plażowa, żeglarstwo, skutery albo nawet surfing. Najbardziej znaną plażą w Chicago jest North Ave Beach. Osoby, które chciałyby zobaczyć śliczny widok Chicago od strony wybrzeża, mogą się udać na Navy Pier.

Dziś można odwiedzić Willis Tower i można by tam skorzystać z tzw. Skydecku na sto trzecim piętrze. Jest to szklana budka, w jakiej wprost można by patrzeć w dół i będzie można obejrzeć pod stopami centrum Chicago. Wielowarstwowe szkło tej budki jest wytrzymałe na przeszło cztery tony obciążenia. Wejście do Skydecku jest złączone z wystawą oraz ze sklepem z pamiątkami. Hancock jest drugim charakterystycznym drapaczem chmur w Chicago. Na 95 piętrze tego drapacza jest bar oraz restauracja pod nazwą Signature Room.

W tamtym miejscu do wejścia może być dosyć długa kolejka. Ale siedząc w lokalu można napawać się przepięknymi widokami na miasto. Warto szczególnie zobaczyć je w nocy. Smakołyki oraz drinki są dobrej jakości, ale mają dosyć duże ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*