Jakiego rodzaju narożnik wybrać do domu? O czym pamiętać? Jakie parametry są najbardziej istotne?

Żeby w pokoju było rzeczywiście wygodnie niezbędny jest doskonale dopasowany narożnik, na którym możemy się zrelaksować, zobaczyć film, poczytać ciekawą książkę czy po prostu sobie miło poleżeć.

Płytki Opulent Chic

Autor: Villeroy & Boch
Źródło: Villeroy & Boch
Wiadomo istotne, ażeby narożnik ciekawie, estetycznie wyglądał, ale w rzeczywistości równie istotne są tego typu kwestie jak funkcjonalność czy rozmiar.
narożniki

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy dość dużą rodzinę, to nie powinniśmy się wahać – zakupmy duży narożnik. Producenci mają tego rodzaju w swojej ofercie, zapewniane są różnorodne kształty oraz rozmiary, więc łatwo tego rodzaju dopasować. By jednakowoż osoba była w stanie komfortowo wypoczywać, trzeba około osiemdziesięciu centymetrów wolnego miejsca, tak więc dla 4-osobowej rodziny wymagany jest mebel dobre meble o szerokości trzystu dwudziestu cm szerokości. Warte uwagi są modułowe narożniki, a to dlatego że te meble nowoczesne bardzo łatwo przypasujemy do każdego salonu.

Co interesujące, określone narożniki są w stanie składać się nawet z kilkudziesięciu modułów, a możemy je łączyć i przestawiać, gdzie i kiedy tylko chcemy. Takie modułowe narożniki więc do idealny pomysł do różnorodnych mieszkań. Bardzo istotny jest materiał, którym obity będzie narożnik. Popularne są tkaniny, bardzo przytulne, o jakie bez kłopotu zadbamy. Oferowane są różnorodne kolory i faktury, tak więc bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Kolejny wybór to tweed, szczególnie pasuje we wnętrzach o stylu skandynawski.

A może skóra? Zaprowadzi we wnętrzu ponadczasową elegancję, więc jeśli tak chcemy urządzić mieszkanie, jest to dobry pomysł. Należy się nad tym zastanowić oraz wybrać zdecydowanie tak, jak będzie dla nas najlepiej, pod kątem naszych preferencji, lecz również szeroko pojętej funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*