Każdy Polak pamięta z pewnością meble ze sklejki, ale ich zastosowanie jest o wiele większe

Różnego typu dykty często nie cieszą się popularnością, ponieważ błędnie kojarzą się nam one jedynie z komunistycznymi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka posiada bardzo duże zastosowanie. Zazwyczaj ludziom kojarzy się tylko z kiepskiej jakości meblami z okresu PRL-u. Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Istotne jest, żeby poznać całe spektrum możliwości, które daje nam ten typ tworzywa. Jest ona produkowana z przeróżnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wykonane nawet z dość kosztownego egzotycznego drzewa. Najważniejsze jest to, że warstwy wewnętrzne bywają z reguły zrobione z taniej brzozy albo sosny. Dzięki temu deska wyglądać będzie jak stuprocentowy dąb lub buk, a będzie o wiele tańsza i lżejsza. Prawda, sklejki są najczęściej używane do wytwarzania mebli. Jednak o wiele częściej zobaczymy je obecnie w budownictwie (stropy), w produkcji opakowań (skrzynie) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie naprawdę jest duże i znajdziemy je w wielu sektorach przemysłu. Sklejka często ma wiele warstw, ale jej szerokość jest w stanie się znacznie wahać od 3 do przykładowo 40 mm. Zwykle na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona odporna na wodę.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam tam (https://www.steryliailed.pl/kategoria-produktu/tlenoterapia-koncentratory-tlenu/koncentratory-przenosne/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Trzeba tu jednak wspomnieć, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej powłoce sklejki pojawią się wybrzuszenia. Powinniśmy o tym pamiętać podczas zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*