Klimatyzatory – jak dobrać?

Nieważne, czy mamy budynek, sklep, mieszkanie, domek czy chatkę, klimatyzatory bywają konieczne. Utrzymanie odpowiedniej ciepłoty lub chłodu oraz kontrola wilgotności wydatnie zwiększają komfort pracy i wypoczynku. Pytanie jedynie, jaki model kupić? Odpowiedź znajduje się niżej.

klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/

Popularne są klimatyzatory typu split. Zbudowane one są z dwóch części. Jedna z nich, skraplacz, znajduje się na zewnątrz. Druga – parownik – powinna być zamontowana wewnątrz. Aby zamontować tego rodzaju klimatyzator, konieczna jest możliwość umieszczenia skraplacza na elewacji lub na balkonie. Split gwarantuje dobrą ergonomię i jest cichy.

Innym typem jest klimatyzacja pompy ciepła kielce okienna. Składa się z jednego elementu i montuje się ją w oknie lub w wywierconej ścianie. Ze względu na trudność montażu, przymus przebudowania fragmentu muru i nieatrakcyjny wygląd, klimatyzatory tego rodzaju używane są przeważnie w pomieszczeniach gospodarczych i sklepach. Więcej w tym temacie: strona www.

Produkuje się też model przenośny. Klimatyzator kompaktowy da się nosić za sobą wszędzie i włączać w jakimkolwiek pomieszczeniu. Model ten ma niestety dwie wady. Po pierwsze, należy lokal, który planujemy klimatyzować, trochę zmodyfikować. Nie obejdzie się bez wiercenia dziury na przewód wylotowy klimatyzacji. Po drugie, urządzenie robi wiele hałasu.

aleklima. logo aleklima

Kupując klimatyzator, trzeba dopasować go do wielkości pomieszczenia. Na portalach firmowych można zobaczyć właściwe diagramy doboru mocy. Na przykład, by klimatyzować pomieszczenie o wielkości 50 m2 , trzeba mocy w okolicach 4 kilowatów.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I koniec końców zostaje decyzja, którego producenta sprzęt nabyć. Polecić można klimatyzatory LG, dobrej jakości i mocno wydajne. Wićej tutaj: Producenci z Korei są słynni ze świetnego sprzętu AGD, stąd poleca się uwzględnić w wyborze również klimatyzatory Samsung

Źródło: Aleklima.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*