Komfortowe łoże, czyli jakie? Przeczytaj, nim kupisz materac

Łoże to najważniejszy mebel w domu – spędzamy w nim przeciętnie 25 lat w ciągu życia.
By zapewniało wygodny odpoczynek, wybierz stosowny materac. To, na czym śpisz, jest tak samo ważne jak to, jak długo sypiasz.

taras
metal

Autor: Greber
Radzimy, w jaki sposób wybrać łóżko jak też materac (zobacz materac kieszeniowy 160×200) dopasowany do naszych potrzeb. Materac wymienić należy co 6 lat, dlatego warto postawić sobie za cel Kupno modelu idealnego. Najbardziej popularne są materace bonnelowe oraz tzw. kieszeniowe. Zdarza się także, że jeden materac łączy różne typy materiałów. I tak dla uczuleniowców idealne będą materace lateksowe, jakie za sprawą porowatej struktury umożliwiają idealną wymianę powietrza, a dzięki temu zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Dobrze dopasowują się do ułożenia ciała, a przez to gwarantują perfekcyjne podparcie dla kręgosłupa. Z kolei materace kieszeniowe rekomendowane są do łóżek podwójnych. Dzięki sprężynom pracującym niezależnie jedna osoba nie odbiera ruchów partnera.
W jaki sposób przetestować, czy materac będzie odpowiedni? Chcąc przekonać się, że upatrzony materac jest idealny , musimy się na nim ułożyć i sprawdzić, czy jest nam wygodnie. Warto też wykonać prędki test. W pozycji na boku sprawdź, czy kręgosłup ułożony jest w linii zbliżonej do prostej, a leżąc na plecach, upewnij się, czy bez kłopotu udaje ci się wsunąć pod plecy rozłożoną rękę. Jeśli tak, zbliżasz się do podjęcia decyzji o nabyciu materaca idealnego dla ciebie. Podobną metodę zastosuj w czasie zakupu wersalki albo tapczana.

Gdy już zdecydujesz, na czym będziesz spać, warto pomyśleć o odpowiednim stelażu. Zmniejsza on siłę nacisku, dzięki czemu pozwala na optymalne dostosowanie się materaca do ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*