Która łyżka będzie bezpieczna do samodzielnego uczenia się jedzenia naszego malucha?

Nauka samodzielnego jedzenia jest dla naszego dzieciaka nie lada wyzwaniem. Na początku dziecko karmione jest przez opiekunów. Przychodzi jednak czas na samodzielne próby używania łyżeczki.
Dzieci niezwykle z chęcią jedzą smakołyki, jakie ładnie oraz estetycznie prezentują się.

drewniany dom

Autor: 7th Groove
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza łyżka do samodzielnego spożywania posiłków, musi być bezpieczna dla naszego brzdąca. Najlepiej, aby była ona plastikowa, z zaokrąglonymi brzegami. Niezwykle ważny dla bezpieczeństwa dziecka jest także trzonek łyżki, za jaki maluch ją trzyma. Trzonek powinien być na tyle wąski, żeby dzieciak mógł samodzielnie go chwycić i na tyle szeroki, aby nie włożył sobie go zbyt głęboko do ust oraz nie pokaleczył podniebienia. Musimy obowiązkowo sprawdzić dla którego wieku jest dedykowana łyżeczka. Niektóre z nich możemy używać od 4 miesiąca życia a odmienne od piątego albo szóstego. Pod uwagę trzeba brać również wagę łyżeczki i jej głębokość. Istotny jest także jej kolor. Ważne jest także to, czy możemy myć ją w zmywarce. Najlepszy odcień łyżki będzie wyrazisty, gdyż łyżeczki z plastiku wielokrotnie barwią się na kolor marchewki albo buraczków.
Dzisiaj do kupienia mamy giętkie oraz bezpieczne dla dziąseł dzieciaka łyżki. kształt łyżki umożliwia dokładne wybranie jedzenia ze słoiczka a dłuższy trzonek może ułatwić karmienie brzdąca. Jest to łyżka giętka, dlatego też potomstwo może używać jej samodzielnie bez obawy, że pokaleczy podniebienie albo dziąsła. Silikonowe łyżki są najlepsze do wygodnego i bezpiecznego karmienia dzieciaka i do prób własnoręcznego spożywania posiłków.

Dzisiaj również moglibyśmy nabyć elastyczne łyżki, które wyginają się w dowolnym kierunku. Dzięki temu można posługiwać się łyżką z bardziej znaczącą prostotą. Można by kupić gibkie łyżki, które posiadają zakrzywiony uchwyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*