Lepsze praktyczne czy może oryginalne? Wybieramy dobre schody do domu

Zazwyczaj wybierane projekty domów jednorodzinnych, to te, które mają zagospodarowane poddasze. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, na przykład dla rodziny z dziećmi. Jednak powinniśmy pamiętać, że jest to opcja, która wymaga zaplanowania budowy schodów. Przeważnie to właśnie na piętrze lokuje się pokoje dzieci ,a także sypialnię, stąd też należy zainwestować w dobrze wykonane schody, które w takim wypadku będą regularnie eksploatowane.

schody

Autor: Nice
Źródło: Nice
Jakie aspekty trzeba rozważyć, aranżując wnętrze budynku z poddaszem. Po pierwsze układem w jakim schody będą biegły. Najpopularniejszym rodzajem jest układ dwubiegowy. Przeważnie schody dwubiegowe umieszcza się przy ścianie, wówczas buduje się je w kształcie litery L lub. W kształcie spiralnym robi się się standardowo schody umieszczone na środku.

Nad typem schodów należy się zastanowić jeszcze w fazie projektu, aby najlepiej dopasować je do konstrukcji całego domu. Przemyślany układ zapewnia najkrótszą drogę komunikacji między piętrami, jak również bezpieczeństwo. Wysokie stopnie zasadniczo nie sprawdzą się w domu, w którym mieszkają dzieci lub osoby starsze. Przeczytaj więcej na blogu na

Następna znacząca kwestia to materiał, z którego będą zrobione stopnie. Naturalnie nasz wybór będzie podyktowany także od dostępności danego materiału. Standardowe surowce, wykorzystywane do produkcji schodów to drewno i metal. Na przykład wybierając dany gatunek drewna dobrze jest zwrócić uwagę na jego twardość. Sporą popularnością cieszą się ostatnio gatunki drzew egzotycznych, takich jak mahoń czy jesion skandynawski. Jesionowe schody są wyjątkowo eleganckie, a zarazem odporne na ścieranie i uszkodzenia, podobnie jak te zrobione z drewna bukowego.

Wejdź na ten odnośnik, aby poznać pokrewne materiały. Dla przykładu zobacz serwis, który prezentuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Na portalu domanski.com.pl przykłady.

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

Drewno jesionowe ma zachwycającą strukturę, która doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Poza tym obróbka drewna jest stosunkowo łatwa, stąd też można tworzyć dowolne konstrukcje. Na pewno jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie oryginalne wykończenie wnętrz. Trzeba także nie zapominać o funkcjonalnym przeznaczeniu tego elementu konstrukcji domu. Schody powinny być dobrze wykonane z największą starannością, a także zachowaniem podstawowych norm bezpieczeństwa. Komfort użytkowania to aspekt istotniejsze niż efekt dekoracyjny, aczkolwiek nowoczesne schody, to taże istotny ozdoba całego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*