Loft – w jaki sposób go dobrze umeblować?

Lofty są obecnie coraz bardziej cenione. Wielu ludzi docenia przestrzeń, którą dają, gdyż loft to zwykle obiekt pofabryczny, w jakim znajduje się aktualnie biuro albo mieszkanie. Najistotniejsze to odpowiednio wyposażyć takie miejsce, by idealnie się w nim czuć. W jaki sposób to zrobić?

mieszkanie w lofcie

Autor: Sam Sherratt
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy kupić meble (asortyment), loft narzuca bezwzględną stylistykę, do której trzeba się dostosować. Chodzi tutaj nade wszystko o meble wykonane ze szkła bądź ze stali, które wyglądają niekonwencjonalnie. Jeżeli nie przepadamy za takimi tworzywami, sprawdzą się także naturalne surowce, np. drewno. Meble nie mogą zabierać dużo przestrzeni, która w takim mieszkaniu jest najważniejsza. Musi być przestronnie, a rezultat ten spotęguje właściwe oświetlenie. Lampy mają dawać jasne światło, z kolei ściany nie być zbyt ciemne.

Nie wszystkich informacji dowiesz się się z tygodników. Jeżeli chciałbyś poczytać o ciekawych wydarzeniach odwiedź nasze serwisy www (www.radochygospochy.pl/gotowanie/garnki/komplety-garnkow) www.

Warto jest postawić na neutralne kolory, zaś doskonała podłoga to parkiet z desek. Na pewno fantastycznie się spisze, jak również będzie należycie wyglądać, sprawdź to przeglądając gotowe projekty na serwisach internetowych.

mieszkanie w przytulnym lofcie

Autor: Paul Lucas
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto ważne jest same wykończenie loftu, ponieważ – pomimo iż ma być surowe – to też staranne – zobacz pod tym linkiem – meble loft. Kable najlepiej jest puścić po ścianach, lecz nie zapominajmy ich zabezpieczyć oraz równo umocować, tak, aby nie były skręcone, gdyż to z pewnością nie będzie ładnie się prezentować. Znakomitym rozwiązaniem jest także zrobienie w lofcie antresoli. Antresola umożliwia uzyskanie dodatkowej przestrzeni, jaką możemy świetnie wykorzystać i także fantastycznie urządzić. Tutaj najistotniejsze są schody na antresolę, jakie mogą nawet stanowić ciekawy dodatek do aranżacji, szczególnie, jeżeli wybierzmy np. ich oryginalny kształt. Na antresoli można zrobić sypialnię czy biuro, gdyż z dołu będzie widać jedynie jej fragment, zaś z góry otrzymamy świetny widok.

Czytaj też: meble dla wymagających

Jeżeli i ty jesteś fascynatem loftów, teraz już zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób je właściwie zaaranżować, by były interesujące i miło się w nich mieszkało. Loft można zrobić nawet w zwykłym bloku, należy jedynie zburzyć kilka ścian i zadbać o odpowiednią stylistykę, a będziemy mieć mieszkanie marzeń. Nie zapominajmy, iż w tego rodzaju obiektach im mniej ozdób, tym lepiej, ponieważ najistotniejsza jest przestrzeń, której nic nie może zmącić ani przyćmić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*