Na jakie cechy zwrócić uwagę, nabywając podłogę do kuchni lub toalety?

Którą klasę ścieralności podłogi dobrać? Co producent ma na myśli mówią nasiąkliwość płytek podłogowych? Czym się różni płytka terakotowa od gresu? Na te oraz wiele innych pytań natkniemy się przebudowując lub budując nasz dom.

element

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light
podłoga to w opinii wielu najważniejszy element, jaki musimy wykonać w naszym projekcie.
salon

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum

Wybieramy kolor i rodzaj podłogi głównie do kuchni i toalety. Dla wielu z użytkowników dobrym wyjściem jest położyć jasne płytki podłogowe Ważny link. Niestety nie jesteśmy w stanie podłodze poświęcać wiele czasu na czyszczenie i pielęgnację. Poszukujemy więc czegoś mało brudzącego i prostego w utrzymaniu. propozycje na miarę swoich oczekiwań znajdą zarówno amatorzy betonowych, jak i drewnianych podłóg. Ci ostatni mogą wybierać spośród płytek udających rozbielane, stare, przetarte drewno albo płytek imitujących deski z widoczną rzeźbą taką jak słoje. Ceramiczne podobizny kamieni są znane od dawna i wciąż udoskonalane. Niepowtarzalność wzoru na płytkach jest przeogromna, zależy od naszych upodobań. Można chwalić się piękną imitacją trawertynową lub marmurową podłogą. Jednocześnie nie musieć martwić się o konieczności zabezpieczenia jej przed plamami.
Płytki gresowe Zobacz kompletną ofertę na tej stronie przypominające drewno lub kamień (trawertyn) to propozycja przede wszystkim dla zwolenników rozwiązań klasycznych. Nie jest ona jednak zarezerwowana dla tak zwanych klasycznych wnętrz. Tak położone płytki mogą też być dopełnieniem awangardowej stylistyki, nawiązującej do tradycji. W chłodnych, oszczędnych, industrialnych wnętrzach sprawdzą się płytki naśladujące szary beton.

Jest też coś dla wielbicieli bardziej delikatnego minimalizmu, to wielkoformatowe płyty z powierzchnią błyszczącą jak tafla wody lub matową, tak jak piasek. Jeszcze inna, subtelniejsza propozycja to płytki z oszczędną grafiką, która kładzie się w rozmyte pasy. Wybór jak widać jest przeogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*