Nowoczesne sposoby dekorowania pomieszczeń w domu czyli praktycznie wszystko o tym, jakie plusy i minusy mają fototapety.

Do niedawna jeszcze możliwości dekoracji ścian w mieszkaniach i domach były niezbyt wielkie. Do wyboru były tylko farby ścienne i nieduża liczba tapet, z reguły w niezbyt interesujących wzorach. Czasami uroku w domu mogły dodać dzieci, tworząc na domowych ścianach kolorowe, fantazyjne malunki. Dopiero opracowanie technik umożliwiających nadruk na podkładach tapetowych dowolnych motywów spowodował, że przed osobami projektującymi swoje wnętrze zaczęły się pojawiać bardzo duże możliwości.

fototapeta

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj na fototapetach da się radę wydrukować praktycznie wszystko, co się chce. Można podesłać swoją fotografię, przykładowo wspomnienie z urlopu lub ulubionego pupila, lecz również można wybrać spośród setek tysięcy oferowanych zdjęć, wśród których królują przyroda, motoryzacja oraz fototapety kwiaty – . Większość wykonawców tapet umożliwia podesłanie swojego ujęcia, ważne jest tylko aby miało ono odpowiednią rozdzielczość. Po dostarczeniu fotografii trzeba poczekać jakiś czas na realizację zamówienia i będzie można przysłaną fototapetę przykleić na ścianie.

Z pewnością chcesz poznać dodatkowe szczegóły dotyczące tego tematu. Jeżeli zaciekawił Cię nasz najnowszy tekst, to przeczytaj go na witrynie pod linkiem.

fototapeta

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Obecnie na rynku są oferowane trzy typy fototapet, które się różnią od siebie zastosowanym podłożem. Są to fototapety foliowe, winylowe i lateksowe. Różnica w użytym materiale ma odbicie na innych parametrach tapet, to znaczy przeznaczeniu, trwałości i co najważniejsze cenie. Najbardziej trwałe, ale przy tym najdroższe są fototapety winylowe, a jedną z ich najważniejszych cech jest duża odporność na mycie różnymi chemicznymi środkami. Dzięki tej właściwości doskonale nadają się przykładowo do kuchni, w której łatwo o przypadkowe ochlapanie wodą.

Jednak wadą podłoża lateksowego jest to, że nie pozwala ścianom na oddychanie, więc nie bardzo nadaje się na większe ściany. Tej wady nie będą miały fototapety wyprodukowane na podłożu lateksowym, one również są odporne na wodę i można je bez większej obawy zmywać. Za to najtańsze i najbardziej popularne są fototapety foliowe, podkładem w tym przypadku jest folia PCV, na jakiej nanosi się wybrany przez odbiorcę motyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*