Piękny salon

O aranżowaniu pomieszczeń możemy mówić dużo i długo. Zasad jest co niemiara, poniżej zostaną opisane najważniejsze z nich. Każdy może wybrać coś dla siebie oraz urządzać tak jak lubi. Problematyka urządzania pomieszczeń jest stara jak świat. Ludzie każdej epoki zastanawiali się jak mieszkać, których surowców oraz rozwiązań użyć aby mieszkanko było bezpieczne, konsekwentne i ładne.

blaty szklane

Autor: Twoja Galeria
Źródło: http://twoja-galeria.eu/

Jesteśmy coraz to bardziej wymagający, znamy własne potrzeby jak też oczekiwania. Z drugiej strony rynek oferuje nam tak wiele rozmaitych możliwych rozwiązań, iż trudno nam się odnaleźć. Na co zwracać uwagę, by nasz dom nie tylko nadawał się do mieszkania, ale stał się naszym azylem, do którego za każdym razem pragniemy powracać. Na początek zastanowimy się, jaki powinien być salon. Zawsze jest to centralne miejsce w domu, acz poniektórzy uważają, że to właśnie kuchnia jest jego sercem. Jeżeli o salonie mówimy, iż jest środkowym punktem w mieszkaniu, to wiadomo, że skupia się tam życie rodziny (sprawdź tutaj). Stąd na początek nadzwyczaj ważne będzie określenie wymogów mieszkańców, określenie funkcji, jakie będzie spełniać w ich życiu.

W większości wypadków salon łączy w sobie role pokoju wypoczynkowego, pokoju z paleniskiem, jadalni a także pokoju telewizyjnego. Z pewnością wszyscy się zgodzą, iż powinno być to miejsce o charakterze reprezentacyjnym. Jakim sposobem połączyć bądź jak wyodrębnić poszczególne funkcje w pokoju? Podział wnętrza na poszczególne funkcje nie może zachodzić na skutek podziału dodatkowymi ściankami. Tutaj pojedyncze części pokoju będą wypływać z umownych podziałów tworząc nadal jedną, wielką przestrzeń. Rozdzielać pojedyncze miejsca w salonie można z pomocą stosownego oświetlenia , odcienia ściany, powierzchni podłogi, sufitu czy usytuowaniu mebli.

Na przykład w kąciku telewizyjnym czy punkcie do czytania ulokujemy dyskretne światło – podświetlone nisze czy praktyczną, stojącą lampę, która pozwoli nam czytać ulubione lektury. W punkcie gdzie będzie stał stół, przyda się oświetlenie górne, natomiast tam gdzie będą stały kanapy i fotele, zlokalizowane może być zarówno oświetlenie górne jak również ścienne. Kiedy aranżujemy pokój dzienny w stylu nowoczesnym przydadzą się fragmenty chromowane lub szklane (zobacz szklane włączniki światła) blaty (oglądaj najładniejsze obrazy do salonu). Na koniec nie zapomnijmy o elementach dekoracyjnych takich jak obrazy do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*