Posiadasz w domu meble sosnowe? Zorientuj się, jakim sposobem musisz prowadzić ich pielęgnację

Szeroki wybór mebli na rynku powoduje, że niekiedy nawet nie patrzymy na to, z jakiego drewna są wykonane. Istotniejszy dla nas jest ich wygląd i to czy nam się podobają, aniżeli jaki rodzaj drzewa producent mebli sosnowych użył do ich zrobienia. A to nieodpowiednie podejście, ponieważ drewno w zależności od gatunku oraz wykorzystanego sposobu jego wykończeniu wymaga stosownej pielęgnacji.

drewniana komoda

Autor: BobMacInnes
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz nadzwyczaj ogromną popularnością cieszą się meble sosnowe. Nie kosztują dużo, a ładnie wyglądają w każdym pokoju – i w salonie, i w pokoju naszej pociechy, jaka pomagała nam w zakupie swojego łóżka, biurka i komody. Jeśli pragniemy cieszyć się nieskazitelnym wyglądem naszych mebli przez długi czas, powinniśmy je odpowiednio pielęgnować, tak jak już wspomniano we wstępie.

Zacznijmy od surowego drewna, z jakiego mogą być wykonane np. przepiękne, rustykalne komody. Będziesz zmuszony 2 razy na miesiąc pamiętać, aby nanieść na nie przeznaczony do nich olej do drewna, jaki wniknie w widoczne słoje i sprawi, iż komoda będzie świeża i wciąż gustowna. Olejowanie usuwa drobne rysy i wzmacnia drewno, dlatego kiedy niepokoisz się, iż nie będziesz o nim pamiętać, spisz sobie w kalendarzu, kiedy powinieneś to uczynić. Przy meblach woskowanych natomiast sprawdzi mleczko z woskiem, które nanosimy na bawełnianą ściereczkę.

Jeśli po przeczytaniu takiego artykułu chcesz jeszcze bardziej szczegółowo przeanalizować to zagadnienie, zalecam tą treść (https://radosheck-przeprowadzki.pl/), gdyż ona jest równie niebanalna.

Ostatni typ mebli, a zatem meble lakierowane, z jakich mogą być wykonane na przykład stoliki RTV drewniane, można wyczyścić preparatem ze środkiem antystatycznym. Nie tylko wypielęgnuje meble, ale także zapobiega osadzaniu się kurzu, co na pewno docenimy na przestrzeni tygodnia, gdy zauważymy, że meble nieustannie są czyste. Szybciej zakurzy się TV, niźli nasz stoliczek z sosny – polecana strona.

meble do kuchni

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zauważyłeś mebli sosnowych nie wystarczy przeciągnąć ścierką, aby zebrać z nich kurz. Potrzebują właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, bez których mogą błyskawicznie stracić na swojej urodzie. Zatem pamiętaj o powyższych radach, a twoje meble będą w doskonałym stanie.

Podobne zabiegi będą potrzebne przy innych gatunkach drewna, lecz w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz spytać sprzedawcy, jakie zabiegi będą potrzebne, by zatrzymać dobry wygląd mebli – popularna oferta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*