W jaki sposób ekonomicznie postawić budynek?

Mając na względzie mniejsze koszta budowy budynku z pewnością trzeba kupić odpowiedni projekt.
Lepiej pod tym względem niewątpliwie wypadają projekty budynków jednorodzinnych gotowych, jakie możemy nabyć już za mniej więcej 2 tys.

SPA

złotych. Cena indywidualnego projektu to około 10 000 złotych. Projekt domku ekonomicznego w budowie musi cechować się nierozczłonkowaną bryłą oraz nieogromnymi gabarytami, wtedy oszczędności spostrzeżemy już na etapie budowania fundamentu. Znakomicie jeśli wybierzemy projekt budynku jednokondygnacyjnego lub z poddaszem użytkowym. Piwnica to ponadplanowa kondygnacja generująca koszt w czasie budowy budynku. Jej wykonanie może podnieść sumpty nawet o 1/3 ceny.
Pomyślny wpływ na bilans wydatków ponoszonych w ciągu budowy domku ma również brak balkonów i innych detali architektonicznych, jakie będą wymagać dokładnego zrealizowania przez wykwalifikowanych ekspertów. W wypadku nieumiejętnego wykonania tego typu elementów, mogą powiększyć się również koszty eksploatacji domku, ze względu na możność wystąpienia w takich miejscach tak zwanych termicznych mostków. Warto też postawić na projekt domu z garażem wkomponowanym w jego bryłę ewentualnie zbudować garażową wiatę. W przypadku okrojonego budżetu doskonale sprawdzą się projekty budynków z opcją zaadaptowania mansardy.

Takową inwestycję możemy realizować w dwóch fazach, wpierw finalizując kondygnację parteru zapewniającą wnętrza konieczne do zamieszkania, natomiast w miarę późniejszych możliwości, można rozbudować nasz budynek o jeszcze jedną kondygnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*