W którym miejscu można nabyć wszelkie materiały do ozdabiania techniką decoupage?

Decoupage jest to metoda dekorowania za pomocą papieru niemalże dowolnej powierzchni. Jest to metoda opierająca się na stawianiu motywu z materiału tak, aby nie można go było wyczuć, oraz który ma wyglądać jakby był namalowany.
Większość społeczeństwa sądzi, że to jakaś bardzo skomplikowana sztuka.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl
Uczęszczając na różne kursy można by spotkać się z ludźmi, którzy nie mogą uwierzyć, że jest to tak proste. Ta metoda jest też stosunkowo niedroga. Jeśli chodzi o technikę decoupage sklep, w jakim można kupić wszystko to, co jest konieczne, jest na pewno niedaleko Ciebie. Należy nabyć w tamtym miejscu m.in.

Jeżeli uważasz, że przedstawiana tematyka jest intrygująca, kliknij ten odnośnik, w najnowszej treści też odnajdziesz coś wartego uwagi.

klej do decoupage. Jest to tzw. klej wodny. Konsystencja jego jest niezwykle luźna, dzięki czemu bardzo łatwo rozprowadza się go na delikatnych oraz cienkich serwetkach. Zapewnia natychmiastową przyczepność podłoża do papieru. Można by kupić również 2w1 lub 3w1, czyli Lakier, bazę oraz klej. Dla początkujących 3w1 to bardzo dobre wyjście, ponieważ nabywamy jeden preparat. W odpowiedni sposób zakręcony klej będzie długo nam służył, zaś wykorzystuje się rzeczywiście niewielkie ilości.

Ponadto warto mieć świadomość, że istnieją zamienniki. Można użyć rozcieńczonego kleju. Istnieje ponadto opcja stosowania roztrzepanego jajka. Jeżeli chodzi o to, w którym miejscu można nabyć niezbędne materiały do decoupage, to odpowiednim miejscem będzie sklep dla plastyków lub dobry sklep online. Jeśli chodzi o cenę takiego kleju, to nieduży słoiczek o pojemności 50 ml można kupić już za parę złotych. Nawet tak nieduży słoiczek wystarczy na długo. Konieczny jest również specjalistyczny pędzel do decoupage. Może się wydawać, że właściwie każdy pędzelek będzie odpowiedni do decoupage, ale niezupełnie.

Wbrew pozorom pędzel powinien być wykonany z miękkiego, naturalnego włosia, relatywnie gruby i nie może zostawiać jakichkolwiek włosków. Nierzadko są one w pomarańczowym Kolorze. Co ciekawe, bardzo dobrze mogą sprawdzać się pędzelki dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*