Z jakiego powodu złota rybka wcale nie może pływać w okrągłym akwarium?

Jeżeli Twoje dziecko niezwykle chce posiadać jakieś zwierzątko, lecz boisz się, czy da sobie radę z opieką, to niezłym rozwiązaniem jest zakup małych rybek, gdyż są one mało wymagające.

Pokój dzienny

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też nic zaskakującego, że akwarystyka jest tak popularna.
Jest to także zresztą bardzo ciekawe hobby. Stworzenie eleganckiego oraz właściwie działającego akwarium nie jest jednak łatwe. Żeby przebywające w akwarium rośliny i ryby rozwijały się dobrze we właściwych warunkach, konieczne jest poprawne wybranie akwarium. Najistotniejszą sprawą przy jego wyborze jest jak najlepsze zaplanowanie, z tego też powodu idealnym pomysłem okaże się obejrzenie wielu inspirujących fotografii oraz ofert zaproponowanych przez bardziej doświadczonych pasjonatów akwarystyki. Początkowo prawidłowo byłoby sięgnąć po średniego rozmiaru zbiornik ( sprawdź zbiorniki cwu) oraz mające małe wymagania rodzaje roślin i ryb.
Jeśli tego typu próba z niewielkim i mało wymagającym zestawem nam się uda, to będzie można nieco odmienić położenie oraz zawartość należącego do nas akwarium. Ciekawym rozwiązaniem są przykładowo akwaria okrągłe, które nie są jednak zalecane do hodowli rybek. Popularność takiego kulistego akwarium z pływającą tam złotą rybką okazuje się niestety utrwalona za pomocą wielu baśni oraz filmików, w których w takim okrągłym akwarium pływa samotna złota rybka.

Niestety tego typu wybór to pewna śmierć dla tej złotej rybki, ponieważ tego typu kuliste ścianki wywołują dolegliwości oczu, problemy z orientacją przestrzenną czy postrzeganiem linii bocznej, jaka pozwala rybkom podtrzymywać równowagę. Z tego też powodu korzystniej jest kupić akwarium prostokątne, profilowane lub montowane w rogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*