Dzieci zazwyczaj obawiają się ciemności, dlatego powinniśmy kupić wówczas lampkę nocną do ich sypialni

Wiele maluchów obawia się ciemności. Trzeba im pomóc w tym trudnym okresie.
Ten czas, kiedy brzdąc obawia się ciemności, po jakimś czasie mija.

blaty

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
firany

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wolno zatem na dziecko podnosić głos, czy przymuszać je do spania w ciemnościach. Może to jedynie wywołać odwrotny efekt od planowanego i dziecko będzie się bało jeszcze bardziej. Najkorzystniejszym planem jest zatem zamówienie lampki nocnej.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła (http://www.meblemagnat.pl/lozeczka-dzieciece), żeby mieć całkowitą pewność, że wszelkie wiadomości zdobywane na takiej stronie są miarodajne.

Posiada ona najczęściej montowaną bardzo słabą żarówkę, żeby nie raziła malucha w oczy. Chodzi wszakże nie o to, aby czytać przy jej świetle książki, a by jedynie dostarczała trochę światła, które rozproszy ciemność. Przez to abażury takiej lampy bywają najczęściej zrobione z kolorowego plastiku albo szkła. Wtedy światło będzie jeszcze bardziej przytłumione. Najważniejsze jest to, żeby lampka nocna dla dziecka nie rzucała na ściany podejrzanych cieni. Takich, które nasz maluch mógłby poczytywać za czają się gdzieś upiory. Niektóre lampki posiadają fantastyczną opcję powolnego wygaszania się aż do totalnego wyłączenia. Da się ustawić jej czas świecenia na przykład na 2 godziny i będziemy mieli pewność, że wtedy smyk na pewno uśnie. Są również takie modele, w których klosz się kręci. Wtedy na ścianach ruszają się małe światełka.

Taki powolny oraz jednostajny ruch działa na smyka uspokajająco i pomaga mu prędko zasnąć. Nie zapominajmy o tym, aby kupować lampki, które mają odpowiednie atesty i są dedykowane dla małych dzieci. Najistotniejsze jest przecież bezpieczeństwo naszego szkraba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*