Jak urządzić salon z jadalnią? Ciekawe aranżacje

Salon z pokojem stołowym jest to połączenie, jakie w ostatnim czasie powraca do łask. Jak jednak zaaranżować jeden pokój o dwóch przeznaczeniach?
Salon z jadalnią możemy umeblować na wiele metod.

Nawet w małym pokoju możemy odseparować dwie strefy. Stołowy pokój w salonie możesz urządzić na zasadzie gładkiego przejścia albo kontrastu. Pierwsza alternatywa będzie na pewno bezpieczniejsza jak też częściej widywana. Druga wymaga troszeczkę odwagi jak też dobrego pomysłu. W obydwu wypadkach każdej części pokoju trzeba poświęcić tak samo wiele uwagi.

dzieci

Autor: Garneczki
Źródło: http://www.garneczki.pl
W aranżowaniu salonu z pokojem stołowym najistotniejszy jest dobór kluczowych sprzętów, tj. stół albo krzesła.kliknij odnośnik: brumet.com.pl > fachowy serwisKanapa wskaże strefę wypoczynkową, natomiast stół z krzesełkami zonę jadalną. Zacznijmy od sofy. To właśnie ona w znacznej mierze może zdefiniować naszą przestrzeń. Kiedy pokój jest niewielki, nie możemy zaszaleć z jej wielkością. Sofa musi być dwu- co najwyżej trzyosobowa. Stawiając sofę pod ścianą pozyskamy otwartą, jednolitą przestrzeń. Z kolei stawiając kanapę w centrum pokoju, wyraźnie odgraniczymy dwie zony. W ostatniej opcji doskonale się sprawdzi kanapa kątowa. Za tak ustawioną kanapą w salonie możesz postawić dla przykładu konsolę. Później nabywamy stół oraz krzesła do jadalni. Do mniejszych pokoi lepszy jest stół okrągły. Bezpiecznym wyjściem w planowaniu salonu z jadalnią będzie na pewno kupno stołu jak też krzeseł z jednego zestawu. Jednak tego typu zestawy nie wyglądają atrakcyjne.

Lepiej wybrać do stołu krzesełka z innego kompletu, jednakże w podobnej stylistyce. Możesz również zmieszać przeróżne rodzaje krzesełek, albo wprowadzić chociaż jedno inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*