Jakiego rodzaju obrazy będą odpowiadać do salonów zaprojektowanych w stylu nowoczesnym?

Kiedy urządzamy wygląd swojego salonu, musimy pamiętać o różnych dodatkach. Są one akcentem uzupełniającym styl i stylistykę takiego pokoju. Trzeba pamiętać również o tym, że odpowiednio wybrane dodatki mogą zupełnie zmienić każde pomieszczenie.

Od dawna najbardziej popularną dekoracją są obrazy. Trzeba jednak je dobrze dopasować do charakteru pomieszczenia.żyrandole (czytaj w serwisie)Należy wybrać ich Rozmiar, format (istnieją kwadratowe, w kształcie prostokąta oraz w kształcie owalu). Ważna jest również rama, gdyż może być metalowa lub wykonana z drewna. Trzeba się także namyśleć nad tym, w którym miejscu najlepiej by było zawiesić obraz, a których pomieszczeń lepiej jest unikać. Obraz powieszony nad kanapą tworzy harmonijną aranżację w strefie dziennej, jaka jest wykorzystywana do relaksu. Jeśli zawiesimy obrazy nad komodą, będą znakomicie zespalać się z innymi dodatkami (np. z figurkami albo ramkami lub z fotografiami). Jeśli zawiesimy obraz nad stołem, będzie zwracać na siebie uwagę w trakcie spożywania posiłków.
obrazy

Autor: Mike Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy będziesz już widział, w którym miejscu powiesisz kupiony obraz, pomyśl nad jego wielkością. Rozmiary takiego ściennego dodatku są uwarunkowane zazwyczaj od dostępnego miejsca. Osoby, które posiadają dużo wolnej przestrzeni nad sofą, lecz nie odpowiadają im wielkoformatowe dzieła, mogą powiesić parę małych obrazków o podobnej tematyce. Dzięki temu można by stworzyć niezwykłą kompozycję. Następny temat, jaki musisz rozpatrzyć, to rama obrazu. Jeśli preferujesz naturalne drewno, to na pewno odnajdziesz i takie obrazy. Musisz jednak mieć świadomość, żeby dopasować obraz do aranżacji swego salonu.

Dla przykładu w salonach zaprojektowanych w stylistyce klasycznej, najkorzystniej sprawdzą się dekoracje przedstawiające aranżacje kwiatowe i górskie widoki. W pomieszczeniach modernistycznych oraz minimalistycznych, o wiele korzystniej będą się prezentować obrazy z architekturą wielkich miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*