Na jakiego rodzaju umywalkę się zdecydować? Która będzie dla nas najdoskonalsza? Jakie mamy rodzaje umywalek?

Porwałeś się na zakup nowej umywalki, ale nie wiesz jaki model wybrać? Co się lepiej będzie sprawdzać umywalka wmontowana w blat, wolno wisząca czy jednak umywalka skomponowana do szafki? Możemy odpowiedzieć jaki kształt umywalki dobrać i jaki materiał sprawdzi się w twojej łazience.

zapraszamy do kontaktu

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Umywalka to podstawowe wyposażenie łazienki. W chwili gdy już będziesz zdecydowany na zakup całkowicie innowacyjnej umywalki, do ustalenia pozostanie najważniejsza kwestia – wymiary i sposób mocowania. Aby umywalka była wygodna w użyciu, musi mięć wymiary minimalnie 50×40 cm. Im umywalka głębsza, tym mniejsze niebezpieczeństwo rozchlapania wody. Zaleca się, by górna krawędź miski umywalki znajdowała się 80–90 cm od podłogi. Jednak wszystko zależy przede wszystkim od wzrostu użytkowników. Od sąsiedniej ściany lub sanitariatów umywalkę powinno oddzielać przynajmniej 20–30 cm.
Umywalkę można postawić na blacie, zamontować na szafce zaprojektowanej pod umywalkę albo przytwierdzić do ściany wkrętami, śrubami lub po prostu oprzeć na wspornikach czy stelażu. Umywalki na ścianę i szafkowe są dostępne w kształtach prostokątnym, kwadratowym albo półokrągłym. Ponadto umywalki montowane na blacie są okrągłe, prostokątne czy umywalki owalne, jednak coraz częściej mają również opływowe linie. Umywalki ceramiczne, szklane (zobacz włączniki szklane) czy może z drzewa? Dowiedz się więcej na ten temat- umywalki. Bardzo ważną kwestią w doborze umywalki jest wybór materiału, z jakiego jest zrobiona. Przy podjęciu decyzji warto nie zapominać o kilku kwestiach.

umywalki

Autor: Valdama
Źródło: Valdama
Umywalka ceramiczna jestw łaty sposób dostępna. Łatwa w pielęgnacji, szczególnie te umywalki, które są pokryte powłoką która utrudnia przyleganie brudu. Oferowana także w wersji kolorowej. Umywalka ceramiczna nie rysuje się, ale po silnym uderzeniu ma szansę pękać. Umywalka z kamienia jest z pewnością stabilna, ciężka, wytrzymała na zarysowania. Umywalki kamienne aby nie gromadził zabrudzeń, potrzebują oszlifowania. Najciekawsze kamienie to marmur i granit. Umywalki z konglomeratu mogą się prezentować jak z kamienia lub mieć jednorodną fakturę o ciekawe barwie. Konglomerat jest łatwy w obróbce, całkowicie lekki. zniszczony można naprawić. Umywalki drewniane są naturalne i egzotyczne. Wymagają regularnej impregnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*