Który prysznic idealny będzie do niewielkiej łazienki?

Gdy aranżujemy łazienkę, niezwykle ważną decyzją jest wybór kabiny prysznicowej. Nawet najmniej widoczne drobiazgi mogą się okazać ważne podczas codziennego użytkowania.
Zanim wybierzemy, jaki prysznic kupić, powinniśmy zastanowić się najpierw nad rodzajem kabiny prysznicowej, który będzie odpowiedni do naszej łazienki.

Dzisiaj do nabycia mamy wersje kwadratowe, w kształcie prostokąta oraz owalne. Mogłyby być kabiny z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi. Mogłyby być także kabiny z brodzikiem lub bez niego. W łazienkach innowacyjnych i w tych, w których każdy centymetr jest bardzo ważny, możemy wybrać prysznic prostokątny typu walk-in. Jest to wyjście niezwykle nowoczesne, lecz nadaje się także do wszystkich łazienek. Ściany tego prysznica wykonane są zazwyczaj z transparentnego szkła, czyli nie zaburzają one wyglądu oraz nie zajmują dużo miejsca. Jeżeli więc namyślamy się, jaki prysznic będzie dla nas najlepszy i nie chcielibyśmy zrujnować domowych finansów, to kabina typu walk-in będzie odpowiednim rozwiązaniem.
lampa ogrodowa

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light

Prawie w dowolnej łazience znakomicie będzie się sprawdzać prysznic kwadratowy. Kabina taka doda wnętrzu symetrii. Jest to zatem odpowiednie rozwiązanie dla tych osób, które lubią harmonijne oraz uporządkowane przestrzenie. Do małej łazienki najlepiej wybrać prysznic o transparentnym szkle, lecz może być również z tworzywa sztucznego zdobiony jakimś deseniem. Najbezpieczniej będzie wybrać kabinę transparentną ze szklanymi drzwiami. Taki prysznic nie będzie zburzał wyglądu pomieszczenia oraz nada mu nowoczesnego charakteru. Kwadratowy prysznic z przesuwnymi drzwiami nie zajmuje dużo miejsca i jest niezwykle funkcjonalny. Ma również estetycznie wykończone klamki.

Półokrągły prysznic, jaki położony jest w rogu, jest to niezwykle wydajne wyjście pod względem miejsca, jakie zajmuje. Jeśli nasza łazienka jest mała, wtedy półokrągły prysznic z przesuwnymi drzwiami spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*