W jaki sposób urządzić pokój dzienny z jadalnią?

pokój dzienny z jadalnią to zespolenie, jakie powraca do łask. W jaki sposób jednakże wyekwipować jeden pokój o dwóch zastosowaniach? Oto porady i najlepsze aranżacje pokoju dziennego z jadalnią.
Salon z jadalnią można urządzić na wiele sposobów.

karnisz

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w niedużym pokoju możesz wydzielić dwa rejony. Jadalnię w pokoju dziennym możemy zaaranżować na zasadzie gładkiego przejścia czy kontrastu. Pierwsza możliwość jest bezpieczna i z reguły spotykana. Druga wymaga trochę odwagi i dobrego pomysłu. W obu przypadkach każdej części pokoju dziennego warto poświęcić tyle samo uwagi.
W aranżowaniu pokoju dziennego z jadalnią kluczowy będzie dobór zasadniczych sprzętów, będą to meble meble na wymiar szczecin tapicerowane, a również stół oraz krzesła. Kanapa wyznaczy strefę relaksu, a stół z krzesłami strefę jadalną. Rozpocznijmy od kanapy. To ona w dużej mierze może zdefiniować przestrzeń. Jeśli pokój jest niewielki, nie możesz poszaleć z jej rozmiarem. Kanapa musi być dwu, maksymalnie trzyosobowa. Możemy sobie za to pozwolić na niewielki narożnik. Ustawiając kanapę pod ścianą otrzymamy otwartą, jednorodną powierzchnię. Natomiast stawiając kanapę w centrum pokoju, wyraźnie wydzielimy dwie strefy. W tej drugiej możliwości dobrze się sprawdzi narożna kanapa. Za w taki sposób postawioną sofą w salonie można postawić konsolę albo komodę.
Potem kupujemy stół i krzesła do jadalnej części salonu. Do małych pokoi lepszy będzie stolik okrągły czy też obły. Warto wybrać stół rozkładany.

Przy dużym metrażu możesz sobie pozwolić na ogromniejszą dowolność. Bezpiecznym rozwiązaniem w aranżowaniu salonu z jadalnią jest zakup stołu oraz krzeseł z jednego zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*