Łóżka pojedyncze, komody i biurka – jak wyposażyć pokój dla dziecka?

Zaaranżowanie pokoju dla malucha nie jest łatwą sprawą, trzeba bowiem pamiętać, że nasze maluchy są bardzo często wymagające i niełatwo je zadowolić. Wynika to z faktu, że z reguły bardzo szybko się nudzą, więc przygotowanie dla nich miejsca ciekawego, a równocześnie przyjaznego i do nauki, i do zabawy, nie jest prostą sprawą.
To jak zaaranżujemy pokój zależeć będzie od wielu czynników.

łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com
W pierwszym rzędzie należy zwrócić uwagę na to w jakim wieku jest nasz potomek – inaczej bowiem trzeba urządzić pokój dla kilkuletniego dziecka, a inaczej dla nastolatka. Jeśli w pokoju ma mieszkać więcej niż jedno dziecko warto zastosować funkcjonalne meble. Możemy na przykład wybrać łóżka pojedyncze, aczkolwiek mniej miejsca zajmować będą łóżka dwupiętrowe, których użycie pozwoli na wykorzystanie wolnego miejsca na inne meble.
Kolejną ważną sprawą jest płeć potomka – na ogół rodzice starają się dopasowywać konkretne kolory mebli czy ścian właśnie w tym zakresie. Przyjęło się, że jeśli chodzi o dziewczynki stosuje się jasne, pastelowe kolory, róż i odmiany beżu, a w przypadku chłopięcego pokoju można zastosować ciemniejsze barwy.

Chcesz dowiedzieć się coś równie ciekawego? Super, ta strona www regeneracja zacisków hamulcowych do samochodów ciężarowych na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz na niej wiele tego typu danych.

Polecamy łóżko piętrowe Dariusz.
Inną ważną kwestią są zainteresowania malucha – jeśli lubi on konkretnych bohaterów, ma jakieś hobby, posiada konkretne zdolności, jak chociażby gra na instrumencie, warto wyposażyć pokój tak, żeby znalazły się w nim elementy adekwatne do tych zainteresowań. W ten sposób nasz maluch będzie się dobrze czuł w swoim otoczeniu i ochoczo będzie wykonywał ulubione zajęcia.

komoda

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Wyposażając pokój dla dziecka podstawą będą jednakże przede wszystkim odpowiednie meble. Koniecznie powinniśmy znaleźć miejsce na wspomniane Łóżko dziecięce MACIUŚ, biurko i szafki na przybory szkolne. Jeżeli powierzchnia nam na to pozwala przydatna będzie także komoda duża, jak również szafa na ubrania. Meble doskonale uzupełni odpowiednie oświetlenie. Jest ono niezwykle ważne, gdyż dzieci wiele czasu spędzają na odrabianiu lekcji oraz przed komputerem – należyte oświetlenie pozwoli zatroszczyć się o ich wzrok, a jednocześnie stworzyć miłą atmosferę w pomieszczeniu.
Pamiętamy by urządzając pokój dla malucha skonsultować się z nim co do tego co ma się znaleźć w takim pokoju. To dziecko będzie najwięcej czasu tu przebywało, dlatego warto mu oddać głos w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*