Oświetlenie dobrane do wymogów konsumenta

Dlaczego do mojego mieszkania postanowiłam kupić żarówki diodowe? Przede wszystkim dlatego, że stosując produkty technologii LED możemy zaoszczędzić na energii elektrycznej nawet do dziewięćdziesięciu procent w porównaniu ze zwykłą żarówką.

pomysł - żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieje się tak, ponieważ żarówki Diodowe w ogóle się nie nagrzewają, a więc energia w ich wypadku zużytkowana jest tylko do wyprodukowania światła. Poza tym żarówki LED „żyją” znacznie dłużej, bo ok. 45 tysięcy godz., nie są wrażliwe na wstrząsy albo okoliczności atmosferyczne i nie mieszczą metali ciężkich, skutkiem tego są pod każdym względem pewne dla zdrowia i dla środowiska.

Za radą pracownika sklepu zdecydowałam się na żarówki LED MR16, ponieważ mogą one mieć zastosowanie za zamienniki halogenów, działając pod napięciem 12 V. Wymiar żarówki – 50 mm – czyni, iż konweniują do każdych normatywnych gniazd do halogenów, w związku z tym nie trzeba zmieniać dotychczasowych oprawek.

Do salonu kupiłam żarówkę LED MR 16 – 7,5 W 100-250 V – zatem news roku 2014, która to posiada cokolwiek wypukłą, półprzeźroczystą osłonkę zrobioną z tworzywa sztucznego. Emituje ona nader miękkie, o szerokim kącie padania światełko. W owej żarówce Diodowej całkowicie usunięto drganie światła. Jest wspaniale wykonana, ma standardowe wymiary.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę kontener na gruz białołęka, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem na pewno także Cię zaintryguje!

Poza tym należy stwierdzić, że prezentuje się ona pięknie we wszystkich miejscach, tak przy włączonym, jak też przy wyłączonym świetle.

Żarówka diodowa LED G9

Autor: MAX-LED
Źródło: http://www.max-led.pl

Z kolei jeśli idzie o źródła światła łazienkowe oraz kuchenne, postawiałam na żarówki LED MR 16 model 36 SMD 12 V. To szerokokątne, żarówki diodowe o ciepłej barwie światła, jedne z silniejszych żarówek rodzaju LED występujących teraz na rynku. Wykonano je z glinu, mieszczą w sobie wbudowane diody przesłonięte szybką ochronną.

Toteż są całkiem odporne na wilgoć, zatem nadadzą się też do łazienki bądź kuchni. Natomiast jako źródło światła punktowego do lampki biurowej, zastosowałam żarówkę LED dającą raczej zimne, białe światełko, co w tym przypadku nie stanowi w ogóle kłopotu.

Muszę przyznać, że jestem wielce zadowolona moim wyborem w tejże kwestii, przede wszystkim z tego powodu, że świeżo nabyte żaróweczki nie wysyłają migającego światła, co ogromnie męczy wzrok, nie wspominając o tym jak dużo oszczędzę kasy co także jest ważne. Zatem, nowoczesna technologia LED umożliwia dużą oszczędność prądu, jest proekologiczna również ogromnie przyjazna w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*