W jaki sposób stosunkowo szybko można unowocześnić swą łazienkę?

Podjęcie postanowienia o remoncie łazienki i całkowicie nowej aranżacji takiego pomieszczenia nigdy nie jest kwestią prostą, gdyż chodzi tu o duże koszty, jak o bałagan, brak miejsca, gdzie można by się przemyć.

łazienka

Autor: Stefan Krasowski
Źródło: http://www.flickr.com

W poniższym artykule popatrzymy na swoje łazienki jeszcze raz, zanim podejmiemy decyzję, czy z pewnością musimy zmieniać wszystko oraz czy też rzeczywiście wymagane są nowsze kafelki do łazienki – nad tym musimy się głęboko namyśleć, gdyż może wystarczy tylko lifting łazienki. Proponujemy, jak odmienić wystrój takiego pomieszczenia bez kapitalnego remontu. Na płytki, które nie wydają głuchego odgłosu można by przymocować inne. Na stare kafelki można by także nakleić właściwe ozdoby ucięte dla przykładu z samoprzylepnych tapet. To wyjście nie jest solidne, przy czym daje niezwykle interesujący efekt. Relatywnie mała łazienka uzyska wiele na przestronności, a o wiele bardziej znacząca łazienka na wyglądzie.
Innym sposobem na renowację ściany jest wymiana wadliwych płytek, z kolei miejsca po nich należy koniecznie wypełnić zaprawą klejową i po wklejeniu nowych kafelek pozostawić całość do wyschnięcia na przynajmniej dobę. Poza tym na płytki (płytki gresowe zewnętrzne) odmiennego koloru albo wykonanie nowych fug przed dla przykładu w kontrastowych barwach. Jeśli z kolei chcemy przykleić nowe kafelki na obecne, to najbardziej istotne w tym przypadku jest odpowiednie przygotowanie płaszczyzny starych płytek.

Trzeba przemyć pozostałości środków czyszczących oraz bardzo dokładnie odtłuścić powierzchnię. Istotne jest także bardzo staranne oczyszczenie spoin oraz użycie odpowiedniego typu kleju lub gruntu o dość wysokiej przyczepności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*