Która ławeczka będzie najlepsza do domu?

W jakiejkolwiek siłowni możemy mieć do dyspozycji różne sprzęty. Mogą być to sztangi, rowery treningowe czy obciążniki.
Jednak istotnym wyposażeniem siłowni jest również ławeczka. Jest ona kojarzona głównie z ćwiczeniami siłowymi, lecz w zależności od wybranego modelu, może mieć przeróżne zastosowania.

Najtańszym modelem ławeczki jest ławeczka prosta, która nie jest regulowana, a podstawa ławeczki opiera się na podłodze. Jest ona w każdym wypadku równoległa do podłogi. Wykorzystywana jest ona do podstawowych treningów.

Interesuje Cię zamieszczony w tym miejscu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tutaj oraz sprawdź więcej info stylowy mebel na omawiany temat!

Są również modele nastawiane, które można by ustawić na ukos bądź na płasko. Na takiej ławeczce można ćwiczyć mięśnie brzucha. Mogłaby się ona składać i wtedy doskonale przyda się osobom, które chciałyby trenować w domowym zaciszu. Doskonała będzie do domu, w którym brak jest miejsca na ławeczkę wielofunkcyjną.

ławczka

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy dziś kupić regulowaną ławkę treningową. Jest to zależne od modelu, ale tego typu ławka może być ustawiona na ukos i na płasko. Moglibyśmy wykonywać na tej ławeczce większość ćwiczeń. Jest przydatna do trenowania wszystkich części ciała. Jest to duża ławka i zajmuje sporo miejsca. Nie jest to model, jaki w łatwy sposób możemy przenieść. Dużo ławek treningowych wyposażonych jest w pomocnicze akcesoria. Dość często spotykanym elementem jest modlitewnik. Jest on bardzo często stosowany na ławki pod sztangę. Jest znakomity do trenowania mięśni ramion. Odmiennym dodatkiem do ławeczki może być podkładka na hantle. Dzięki takiej podstawce hantle można mieć w każdym wypadku blisko ławeczki.

Dodatkiem do ławki może być też dźwignia, która znakomicie pomaga ćwiczenie mięśni nóg. Rozpiętki mogłyby być również elementem dodatkowym ławeczki do ćwiczeń. Są to obrotowe dźwignie, jakie zezwalają bardzo urozmaicić sesje treningowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*